top of page

  SSS  

 • Verdiğim bilgiler reklam ve duyuru amaçlı kullanılacak mı?
  Hayır. Verdiğiniz bilgiler reklam ve duyuru amaçlı olarak kullanılmaz ve 3. şahıslar ile kesinlikle paylaşılmaz. Bunların haricinde siparişleriniz ile ilgili bilgi ve onay e-maili ihtiyaç halinde tarafınıza gönderilecektir.
 • Üyelik için bir ücret alıyor musunuz?
  Hayır, üyelik için herhangi bir ücret alınmamaktadır.
 • Üyelik işlemlerinde sorulan soruların amacı nedir?
  Üyelerimize sormuş olduğumuz sorular sizlerin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve daha iyi hizmet vermek için bize bir anahtar oluşturmaktadır. Bir sonraki alışverişinizin daha hızlı ve kolay olması için iletişim bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.
 • Alışveriş yapmak için üye olmak zorunda mıyım?
  Hayır. Sitemizden alışveriş yapmak için üye olmanız şart değildir. Üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz, fakat üyelik avantajlarından faydalanamazsınız. Aşağıdaki üyelik avantajlarını incelemenizi tavsiye ederiz.
 • Üyelik avantajları nelerdir?
  Üyeliğin en büyük avantajı, her alışveriş yapmak istediğinizde, bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmamanızdır. www.bazaaronline.istanbul satış sitesine üye olduğunuz taktirde elde edeceğiniz diğer avantajlar : ● Sipariş Takibi : Üyelik sonrası verdiğiniz tüm siparişlerinizin (size ulaşmış olan siparişler dahil) adımlarını online olarak takip edebilirsiniz. ● Arkadaşlarınıza, yakınlarınıza ve ailenize beğendiğiniz ürünleri tek tıklamayla tavsiye edebilirsiniz. Ürün tavsiyesi için belirttiğiniz mail adresleri kesinlikle reklam veya duyuru amaçlı kullanılmak üzere sitemiz tarafından saklanmaz. ● Üyelik bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi istediğiniz zaman ve sıklıkta güncelleyebilirsiniz.
 • Sipariş İptali?
  Kargoya verilmiş siparişler iptal edilemez. Kargoya verilmiş sipariş için iade işlemi yapmanız gerekmektedir. Kargoya verilmemiş siparişinizi iptal etmek için; Üye olarak sipariş verdiyseniz, "Hesabım" sayfasındaki "Güncel Siparişleriniz" bağlantısından tüm siparişlerinizi listeleyip, iptal etmek istediğiniz sipariş satırındaki "İptal Et" bağlantısına tıklayınız. Ziyaretçi olarak sipariş verdiyseniz; sipariş numaranız ile birlikte mail@bazaaronline.istanbul adresine mail atabilir ya da 0539 828 29 19 numaralı Bazaar İstanbul Müşteri Hizmetleri'ni arayarak talebinizi iletebilirsiniz.
 • Sanal Post Nedir?
  Elektronik ticaretin anahtarlarından biri de "Sanal POS" denilen sistemlerdir. Web üzerinden ödeme söz konusu olduğunda sanal POS´lar devreye girer. Klasik alışverişlerde kullandığımız POS (Point of sale- ödeme noktası) cihaz ve sistemlerinin, web siteleri üzerinden alışveriş yapmaya olanak sağlayan şekline sanal POS -VPOS (Virtual point of sale) denmektedir. Kısaca buna Internet’e uyarlanmış POS da diyebiliriz. Sanal POS ile alıcı-satıcı ya da satıcı-tedarikçi arasında online bir ödeme sistemi ve altyapısı kurulmuş olur. Sistem basit olarak, firmanın web sitesi üzerinden bilgilerini giren alıcının banka veya kredi kuruluşlarında olan hesabından, satın aldığı ürün veya hizmetin bedeli olan paranın firmanın kendi banka hesabına geçmesine dayanır. Bu sistemi uygulamak son derece kolay ve zahmetsizdir. Ürün ve hizmetlerini web üzerinden pazarlamayı düşünen bir firma öncelikle ticari hesabının bulunduğu bir banka ile üye işyeri ve e-ticaret sözleşmelerini imzalaması, devamında da bankaya ait VPOS yazılımını kendi web sitesine kurması yeterlidir. Sanal POS işleyiş olarak oldukça güvenlidir. Tüm işlemler bu süreç esnasında, dijital olarak gerçekleştirilir. Güvenlik sistemleri SSL 128 bit´lik şifreleme algoritmasına dayanan dijital imza ve dijital sertifikalı giriş-çıkış işlemlerini çözmek çok zordur. Bu nedenle klasik bir alışverişte yaşayacağınız güvenlik tehlikesi (hele hele günümüzde) kat be kat daha fazladır.
 • Sanal POS kullanmanın sağlayacağı faydalar nelerdir?
  1. Internet yoluyla gerçekleştirilen alışverişlerde en etkili ve güvenli ödeme metodudur. 2. Perakende (B2C - firmadan müşteriye) satışlarda %35-40 arasında artış sağlar. 3. İşletmenin pazarlama alanını dar bir bölge ve şehirden kurtarıp, ülke çapında yaygın bir ağa kavuşmasını sağlar, hatta ihracat olanaklarını da ciddi anlamda arttırır. 4. İmaj, tanıtım ve rekabet gücü anlamında işletmeye büyük artı değer sağlar. Yüzyüze satış sürecinden çok daha kısa sürelerde alışveriş olanağı tanır. 5. Elektronik ortamda yapılan işlemler kısa sürede tamamlanır, zamandan tasarruf sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetini arttırır, devamlılık sağlar. 6. Sipariş ve satışlarla ilgili bilgileri veri tabanına aktarır ve saklar.
 • Güvenlik?
  Sitemizde kredi kartı işlemi için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır. Site-Ziyaretçi Haberleşme Güvenliği: Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 bit SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standardı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfaya erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http://.. biçiminde değil, https://.. biçiminde oluşunu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit işareti de yer almaktadır. Site-Banka Haberleşme Güvenliği: Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir. Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır. Site içi Veri Güvenliği: Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis esen banka haricinde herhangi kişi , kurum veya kuruluş bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.
 • Ürün Garantisi?
  www.bazaaronline.istanbul'da satılan ürünler imalatçı veya ithalatçı firmaların garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir. www.bazaaronline.istanbul'larda satışa sunulan tüm elektrikli ve motorlu el aletleri için 5 yıl www.bazaaronline.istanbul garantisi verilmektedir. (*Söz konusu garanti kapsamı Garanti Şartlarımız dahilinde geçerlidir. 5 yıl www.bazaaronline.istanbul garanti şartları için buraya tıklayınız.)
 • Teslimat Takibi?
  Kargo firmasının gönderi alanında olması kaydıyla siparişleriniz tüm Türkiye'ye ulaştırılmaktadır. Kargo firmaları Adalara ve ilçe merkezlerine uzak olan bazı yerleşim yerlerine teslimat yapmamaktadır. Detaylı bilgi için 0539 828 2919 numaralı www.bazaaronline.istanbul Müşteri Hizmetleri'ni arayabilirsiniz. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildikten sonra, kargo firmasının teslimat tarihi, teslimat bölgenize göre farklılık gösterebilmektedir. Belirtilen adreste herhangi bir hata durumunda teslimatı gerçekleşemeyen sipariş ile ilgili olarak siparişi veren müşteri ile bağlantı kurulmaktadır. Müşterimiz tarafından belirtilen e-posta adresinin geçerliliği siparişin aktarılmasını takiben müşterimize gönderilen otomatik e-posta ile teyid edilmektedir. Teslimatın gerçekleşmesi konusunda müşterimize olduğu kadar kredi kartı sistemini kullandığımız bankaya karşı da sorumluluğumuz söz konusudur. *30 Desi altındaki ürünler Yurtiçi Kargo ile, 30 Desi üzerindeki ürünler ise Horoz Lojistik ile teslim edilmektedir. *Mobilyalar ve bahçe mobilyaları demontedir. *Ürün görsellerinde kullanılan aksesuarlar fiyatlara dahil değildir.
 • Sipariş Takibi?
  Siparişiniz bizim için önemlidir! Sipariş transferi paralel olarak kullanılan alternatif yöntemlerle gerçekleştirilmektedir. Sipariş formumuz aracılığı ile tarafımıza iletmiş olduğunuz sipariş bilgileri, kredi kartı bilgileriniz hariç olmak üzere veri tabanımıza kaydedilmektedir ve ek olarak hem işyerimize hem hizmet sunucumuza e-posta yolu ile aktarılmaktadır. Veri tabanı veya e-posta sistemlerinde meydana gelebilecek olası herhangi bir soruna karşı veritabanımız ve e-posta kutularımız hem tarafımızca hem de hizmet sunucumuz tarafından periyodik olarak kontrol edilmektedir. Sipariş sistemimizdeki herhangi bir sorun nedeniyle siparişiniz tarafımıza iletilemiyorsa, sipariş sırasında durumdan haberdar edilmektesiniz.
 • Alışveriş Prosedürü Nedir?
  Elektronik alışveriş yapma adımları : 1. Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. 2. Almak istediğiniz ürünü miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin ürünü seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır. 3. Alışveriş sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir, ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahildir. 4. Sepetinizdeki ürünleri 3 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme, kredi kartı ile taksitli ödeme, havale ile ödeme. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. Kredi kartı ödemeleri 3D Secure ile işlem yapılmaktadır. 5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. 6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir. Sipariş numaranızı, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydediniz. 7. Üyeler, siparişlerinin durumunu istediği zaman siteye giriş yaparak kontrol edebilirler. Ziyaretçi olarak alışveriş yapan müşterilerimiz ise; sipariş numarası ile birlikte 0539 828 2919 nolu telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak bilgi alabilirler. 8. Üye olup olmadığınıza bakılmaksızın, alışverişiniz ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızda, müşteri hizmetlerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.
bottom of page